Trojsten ku 1.4.2024 mení svoj bankový účet. Viac informácií sa dozviete tu.

Korešpondenčné semináre

Semináre na Slovensku organizujeme už od 80. rokov minulého storočia. Ide o dlhodobé súťaže, v ktorých študenti riešia úlohy. Ich riešenia im následne ohodnotíme a pošleme im osobnú spätnú väzbu. Riešitelia takto môžu posúvať svoje poznatky v matematike, fyzike a informatike míľovými krokmi vpred. Historicky sa zadania a riešenia šírili poštou, z čoho získali vo svojom názve slovo korešpondenčné. V dnešnej dobe však posielanie riešení poštou nahradili moderné technológie a riešitelia odovzdávajú riešenia online priamo z pohodlia ich domova.

Sústredenia

Najlepších riešiteľov pozývame na týždenné sústredenia. Sú to pobyty v prírode, na ktorých je množstvo odborného programu a taktiež si pre účastníkov pripravíme zážitkový program, aby sme “nesedeli celý deň nad knihami”. Riešitelia tak odchádzajú zo sústredení s novými znalosťami, priateľstvami a zážitkami.

Fyzikálny korešpondenčný seminár

Fyzikálny korešpondenčný seminár

Fyzikálny korešpondenčný seminár je súťaž v riešení netradičných fyzikálnych problémov. Pomocou zaujímavých experimentov a situácií z bežného života sa snažíme ukázať, že fyzika nie je taká nudná, ba dokonca ani taká ťažká, ako sa občas zdá.

Korešpondenčný matematický seminár

Korešpondenčný matematický seminár

Baví ťa matematika? Chceš z nej vedieť viac? Tak neváhaj a zapoj sa do Korešpondenčného Matematického Semináru! Zistíš, že matematika nie je len to, čo sa učí v škole, ale vie byť aj zábavná.

Korešpondenčný seminár z programovania

Korešpondenčný seminár z programovania

Súťaž v riešení algoritmických úloh. KSP zlepší tvoje algoritmické myslenie aj programátorské zručnosti. Riešiš 5 úloh podľa tvojej úrovne znalostí. Riešenie obvykle pozostáva z funkčného programu a textového popisu tvojho programu.